„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

CzechTek 2005 - Jde nám o právo a demokracii

Kategorie
22. Únor 2008
Policie ČR
Praha 2. srpna 2005

Vážené kolegyně,

Vážení kolegové,

máme za sebou další ročník největší technoparty pořádané v České republice. Zabezpečení úkolů policejního opatření „CzechTek 2005“ stálo všechny zúčastněné mnoho sil. Vedení Policejního prezidia ČR si je vědomo, jakému fyzickému i psychickému vypětí byli v průběhu posledních několika dnů vystaveni příslušníci Policie ČR, kteří na místě opatření zajišťovali.
 
V některých případech negativní mediální prezentace zásahu proti účastníkům technoparty na Tachovsku nesmí policii odradit od plnění úkolů, které jí ukládá zákon. Není možné chránit práva a svobody pouze jedné strany. Vedle negativních ohlasů jsme ale zaznamenali i reakce občanů, kteří si práce policie váží a kteří v této chvíli cítí potřebu policisty podpořit.
Nenechte si svou práci znechutit!
 
Policie nepracuje na politickou objednávku, a proto zásadně odmítáme jakékoliv spekulace o tom, že zákrok měl politický podtext. Policie ČR od počátku prosřednictvím tiskových prohlášení a tiskových konferencí podávala médiím dostatek pravdivých a objektivních informací o průběhu opatření při CzechTeku.
 
Vedení Policejního prezidia ČR lituje zranění, která si zákrok proti účastníkům vyžádal. Počet a charakter zranění na obou stranách podle našeho názoru nesvědčí o nepřiměřeném a brutálním zákroku proti mladým lidem.
 
Chceme touto cestou poděkovat všem policistům za jejich obětavou práci v nelehkých podmínkách a ubezpečit je, že si její práce vážíme.
 
Za vedení policejního prezidia ČR
 
Plk. Mgr. Vladislav Husák v.r.
náměstek policejního prezidenta
pro uniformovanou policii
Cit. dle přílohy časopisu Policista 9/2005, s. 2.
Zatím nikdo nehlasoval