„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Déjà vu nebo tupost?!

Kategorie
25. Únor 2008
Sága letošní okurkové sezóny, kterou naše masmédia překonaly uměle vytvořenou sérií katastrofických reportáží o ubohém zemědělci, který si od státu pronajal několik luk, jež jednou do roka pokosí a stát mu za to zaplatí 6 000 Kč za hektar, kdy ale čert nespal, a na tento státní, chudým rolníkem posečený (s penězi již v kapse, protože lhůta pro tuto dotaci, a tím potažmo i smysl pronájmu, vypršela 15. července) pozemek, se přihnalo stádo 15 000 mladých lidí, kteří se zde rozhodli poslouchat hudbu, tančit a žít, pokračuje.
Ano, nemluvím o ničem jiném, než slavné operaci předsedy vlády jako vystřižené z komunistických příruček svých poradců - bývalých rozháněčů protitotalitních demonstrací. Nechci napravovat ani 100× omílané dezinformace a polopravdy, protože inteligentní čtenář se jimi nenechá zmást a neskočí ani na investigativní reportáže s notorickým lhářem a „asistentem Jana Kavana“, Lukášem Kohoutem. Rovněž ani nechci litovat pana Grosse, který se nechal unést laciným populismem, kterým se chtěl zavděčit televizním divákům.
Rovněž mě nijak neudivuje nesmyslný policejní hon na pořadatele, který má zakrýt totální fiasko a selhání našich „ochránců zákona“. Divím se jen, kolik ostudy ještě dokáže naše policie bez začervenání unést: před čtyřmi lety se rozhodla, že viník policejního krachu je administrátor komerčního serveru techno.cz, který sice neměl s akcí nic společného, ale dovolil si o ní informovat. Dnes, kdy tytéž informace vysílají i komerční televize a oznamuje ji denní tisk, byl viníkem určen údajný organizátor úklidu, a to proto, že si zaregistroval internetovou doménu czechtek.cz (pod pseudomymem Roman Toman). Déjà vu nebo tupost?
Snad s příslovím o možném vrabci v hrsti na rtech, se tímto policejní vyšetřovatel nijak nenechal zaskočit, ale nějaké překvapení či dokonce moudrý úsudek z této strany nečekal asi jen málokdo. Mnohem horší je skutečnost, že se touto snahou chytit kohokoliv, ztotožnila i soudkyně a dala Tomáše V. do vazby, aby nemohl ovlivňovat svědky, či lépe, aby se naň mohl vést lepší psychologický nátlak a „přiznal se“ i k atentátu na Ferdinanda v Sarajevu a k napojení na organizaci Al Qaeda. Byl-li tedy celý policejní zásah a následný hon fraškou, je tento akt ze strany „nezávislého“ soudce tachovského okresního soudu, Josefa Junka, přinejmenším varující a vyvolává možné otázky o návratu starých předlistopadových praktik i do složky jurisdiktivní, anebo soudce cítí, že nejlepší je prevence a nemusí se bát, že by mohl podobná individua někde potkávat na ulici.
Zatím nikdo nehlasoval