„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Darko Jurkovič Trio

Kategorie
25. Květen 2008
Darko Jurkovič Trio

Darko Jurkovič Trio

Je jen nemálo muzikantů, kteří ovládají kytaru a lá „two hands tapping„ a na světě jsou jen dva, kteří se svým nástrojem dokáží nejen interpretovat, ale i improvizovat jazz té nejvyšší kvality. Krom Američana Stanleyho Jordana je to Darko Jurkovič z Chorvatska.
Je-li princip jazzu postaven na experimentu a hledání nových hudebních poloh, daří se mu to dokonale, byť posluchač, který není s touto kytarovou technikou blížeji seznámen, bude chvíli tápat, než mu elektrické struny řádně rozproudí krev tak, že bude moct směle rozdělit jazz na dobu před Darkem Jurkovičem a po něm.
Darko Jurkovič Trio

Darko Jurkovič Trio

Ale ani kontrabas Františka Uhlíře nedělá Durkovičovi hudební gardedámu a právě naopak se na skladbách Tria i autorsky podílí. V rámci festivalu Jazz Brno 2004 rovněž vystoupil s Francem Ambrosettim & Emil Viklický Triem, kde však jeho mistrovský kontrabas hrál tak trochu druhé housle, a až v Triu složeném ještě z Jaromíra Helešice na bicí mohl dokázat, že do druhé řady rozhodně nepatří, ba naopak se jedná o jednoho z našich nejlepších kontrabasistů.
14. listopadu 2004 - Klub Alterna, Brno.

Pavučina:

  1. Fotogalerie koncertu Darko Jurkovič Tria v Alterně
Zatím nikdo nehlasoval