„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Dámská šatna

Dámská šatna

Dámská šatna

Dramatické dílo Arnošta Goldflama lze na prvním místě uvodit jako „české“ a to v tom dobrém tak v tom i mírně pejorativním smyslu. - Goldflam své Čechy zná a proto se se svým humorem, který se trefuje do každodenní lidské podstaty bez úletů k nadčasovým ideálům, trefuje do černého. Svým svébytným způsobem tak odhaluje českého človíčka v jeho plné nahotě. Nicméně tento humor a dramatický žánr z jehož vymezených hranic Goldflam nijak nevybočuje, má svá silná omezení, kdy v prvé řadě velmi rychle vyčerpává své minimum možností tak, že shlédnout dvě Goldflamovy hry, či dvě hry pod jeho režijním dohledem, v jedné sezóně je počin na hranici sebevražedné nudy.
Dámská šatna byla Goldflamem napsaná „na tělo“ dámské části hereckého souboru Klicperova divadla z Hradce Králové a v tomto kontextu patří k tomu lepšímu, kdy byť hra nevybočuje z úzkého prostoru situační komedie umístěné do prostředí malého oblastního divadla, zdařilo se mu výborně demontovat v očích televizních diváků i čtenářů bulváru přiživovaný mýtus herců, kteří jsou plně oddáni jen šňupání kokainu a sexuálním orgiím.
Ze čtveřice hereček dal Goldflam největší prostor „zkušené„ dvojici - Pavla Tomicová a Lenka Loubalová, jež ve svých postavách snoubících skepsi i sarkasmus dodaly představení punc ležící někde mezi životní beznadějí a bezmeznou láskou k divadlu.
Dámská šatna
Autor a režie: Arnošt Goldflam
Scéna a kostýmy: Petra Goldflamová-Štětinová
Hudba: Michal Nejtek
Hrají: Pavla Tomicová, Isabela Smečková Bencová, Lenka Loubalová a Eliška Boušková
Premiéra 17. prosince 2005, Klicperovo divadlo, Hradec Králové.
Tvé hlasování: Žádná Průměr: 4.4 (10 hlasů)