„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Franz Lehár: Veselá vdova

25. Květen 2008
Veselá vdova
Mnohokrát obehranou ale divácky veleúspěšnou operetou Veselá vdova Městské divadlo opět vsadilo na jistotu, tedy přijetí ze strany nenáročného diváka na úkor ne příliš vysoké kvality. Představení samotné se pak jen přesunulo z Mahenova divadla, které jej uvedlo minulou sezónu, s kulisami pro změnu převzatými z německého Ulmu.
Veselá vdova
Napsal-li Franz Lehár Veselou vdovu v lehce lechtivém ale především ironické duchu, v podání městského divadla se z operety stává nejsprostší kabaretní fraška bez absence jakéhokoliv smyslu než jen přijít s novou premiérou. Nic víc.
Veselá vdova
Z pěveckých výkonů lze zejména ocenit Yvettu Tannenbergerovou (Hana Glawari), byť bez hereckého talentu, a Magdu Vitkovou (Valencienne), herecká složka představení pak evidentně byla až na třetí koleji.
Autor: Franz Lehár
Obsazení:
Baron Mirko Zeta: Miloslav Čížek/Jiří Dočkal/Jiří Horký; Valencienne: Martina Severová/Magda Vitková/Andrea Priechodská; Hrabě Danilo Danilowitsch: Miloslav Čížek/Marcel Kucera; Hana Glawari: Jana Botošová/Yvetta Tannenbergerová; Camille de Rosillon: Pavel Černoch/Marek Olbrzymek; Vicomte Cascada: Radim Sasínek/Martin Novotný; Raoul de St. Brioche: Milan Řihák/Libor Zavislan; Kromow, velvyslanec: František Horáček/František Zacharník; Olga, jeho žena: Hana Horká/Vladimíra Spurná; Bogdanowitsch, konzul: Radim Sasínek/Michal Šebek; Sylviane, jeho žena: Libuše Bartošková/Květoslava Ondráková; Pritschitsch, plukovník: Rastislav Gajdoš; Praškowia, jeho žena: Naďa Patriková/Věra Pochylá; Něguš, komorník: Milan Horský; Dáma: Lenka Bartolšicová/Monika Světnicová; Sluha: Zdeněk Glozar/Ondřej Šeda
Režie: Pavel Fieber
Scéna: Susanne Thaler
Kostýmy: Andrea Kučerová
Dramaturgie: Monika Bártová
Choreografie: Vladimír Kloubek
Premiéra: 6. listopadu 2004 v Městském divadle Brno
Tvé hlasování: Žádná Průměr: 5 (1 hodnocení )