„V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

Být sám

16. Únor 2009
Studio Marta

Studio Marta

Volně inspirováno životem a dílem Edvarda Muncha
Představení Ateliéru výchovné dramatiky pro neslyšící, divadelní fakulty JAMU, se především nese v intencích osnov oborového studia. Představení tak více než na avizovanou parafrázi života a díla Edvarda Mucha klade více důraz na použití všech prostředků pohybové průpravy - akrobacie, tance či žonglování a podbízí se tak paralela s povinnou sestavou v krasobruslení, kdy se choreograf více než vlastní vyjádření musí sledovat zařazení všech požadovaných prvků.
Samotné představení, jeho spád i výsledný dojem je tak do značné míry předznačeno svým školném záměrem. Ve snaze o ono naplnění technických požadavků v představení místy unikal dramatický koncept tak, že udržet pozornost na sledování čistě pohybových sestav často vyžadovalo nejvyšší divákovu soustředěnost, aby se svou pozorností neodbíhal zcela mimo rámec představení.
Scénář a režie: Zoja Mikotová
asistentka režie: Marika Antonova
dramaturgie: PhDr. Veronika Broulíková
scénografie: Jan Maroušek
hudba: Zdeněk Kluka
na bicí nástroje hraje: Jan Kluka
produkce: Michaela Cvetlerová
Hrají a zpívají:
Marika Antonova, Mariana Koutská, Marcel Krištofovi, Vladimíra Mazourová, Robert Zrnečko (studenti Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšících)
Premiéra: 11. ledna 2009, Studio Marta, Brno
Tvé hlasování: Žádná Průměr: 4.7 (3 hlasy)